EKO gadżety reklamowe najpopularniejszy trend marketingowy. Reklamuj się odpowiedzialnie

EKO gadżety reklamowe najpopularniejszy trend marketingowy. Reklamuj się odpowiedzialnie

Ekologiczne gadżety z nadrukiem reklamowym są obecnie jedną z najlepszych form reklamy z kilku kluczowych powodów. W obliczu tak popularnej świadomości ekologicznej konsumentów przedsiębiorstwa pragną pokazać swoje zaangażowanie w ochronę środowiska. Gadżety przyjazne dla środowiska są postrzegane jako wyraz troski o planetę, co pozytywnie wpływa na wizerunek firmy. Takie działania konsumenci wprost kochają! Dzięki inteligentnie poprowadzonej akcji promocyjnej możesz w znaczący sposób wpłynąć na wzrost popularności swojej działalności. EKO produkty z nadrukiem reklamowym ułatwia Ci osiągnąć spektakularny sukces.

Czym są ekologiczne gadżety reklamowe?

W dzisiejszym świecie, gdzie świadomość ekologiczna jest powszechna i bardzo ceniona, ekologiczne gadżety reklamowe zdobywają na znaczeniu. Można je dobrze wykorzystać jako potężne narzędzie marketingowe. Ale czym dokładnie są tak osławione dziś zielone gadżety?

Są to przede wszystkim produkty promocyjne, które powstają z myślą o minimalizowaniu negatywnego wpływu ich procesu produkcji na środowisko. W procesie produkcyjnym eko przedmiotów codziennego użytku wykorzystuje się materiały odnawialne, recyklingowane i biodegradowalne. Ponadto dopuszczenie ich do użytkowania ma na celu zastąpienie jednorazowych, szkodliwych dla planety produktów. Lista ekologicznych produktów, które powstały z materiałów odnawialnych jest długa. Od bambusowych długopisów, przez torby zakupowe z tkanin organicznych, aż po słomki ze stali nierdzewnej – ekologiczne gadżety reklamowe to nie tylko sposób na promocję marki, ale także wyraz odpowiedzialnego podejścia firmy do kwestii ochrony środowiska. Sięgając po eko gadżety reklamowe, aby wykorzystać je w strategii marketingowej, nie tylko wyróżnisz swoją firmę na rynku, ale także przyczynisz się do budowania lepszej przyszłości dla nas wszystkich.

Najpopularniejsze ekologiczne tworzywa, z których najczęściej powstają gadżety reklamowe

Słoma pszeniczna

To hit pośród ekologicznych tworzyw. Jest to produkt uboczny, który wyodrębnia się podczas zbiorów pszenicy. Jest to twarda, sucha łodyga, która pozostaje po zebraniu ziaren. Słoma pszeniczna znalazła zastosowanie w wielu obszarach, od tradycyjnych, takich jak ściółka dla zwierząt, kompostowanie czy produkcja biomasy, po nowoczesne, innowacyjne zastosowania. Słoma pszeniczna z powodzeniem jest wykorzystywana do produkcji papieru i tektury. Korzysta się z niej także jako wypełniacz w kompozytach, by zwiększyć ich wytrzymałość przy jednoczesnym zmniejszeniu masy i kosztów. Słoma z pszenicy to także doskonałe tworzywo do produkcji naczyń, sztućców i słomek do picia, które są ekologiczną alternatywą dla plastikowych, już wycofanych z produkcji odpowiedników. Słoma pszeniczna jest ceniona ze względu na swoją biodegradowalność oraz niski wpływ na środowisko, co sprawia, że jest to atrakcyjna opcja w kontekście zrównoważonego rozwoju i ekodesignu.

Bambus

Jest to roślina, która bardzo szybko rośnie. To oznacza, że bambus można szybko odnawiać. Ponadto bambus wymaga znacznie mniej wody niż drzewa i bawełna To również roślina, która jest naturalnie odporna na szkodniki, co eliminuje potrzebę stosowania szkodliwych chemikaliów. Produkty z bambusa są w pełni biodegradowalne, co wpływa na zmniejszenie produkcji odpadów. Ponadto bambus, kiedy jest w fazie wzrostu pochłania dwutlenek węgla, a wydziela tlen. W ten sposób wspiera redukcję gazów cieplarnianych. Z bambusa można wyprodukować szeroką gamę ekologicznych produktów, które są zarówno trwałe, jak i przyjazne dla środowiska. Najczęściej możemy spotkać w sklepach ekologiczne naczynia bambusowe, jak talerze, misy, kubki, sztućce. Drugim co do popularności produktem, który powstaje z bambusa to tekstylia. Z tkaniny bambusowej powstają np. ręczniki, pościel, ubrania. Nie można pominąć informacji o tym, że bambus to tworzywo, z którego powstają akcesoria biurowe i szkolne, które zdobyły renomę gadżetów reklamowych. Długopisy, linijki, notesy, notatniki, ołówki i wszelkiego rodzaju podkładki pod akcesoria elektroniczne to designerskie i rozchwytywane przez przedsiębiorców gadżety reklamowe. Z bambusa powstają również artykuły higieniczne takie jak szczoteczki do zębów czy patyczki do uszu.

Recyklingowany plastik

Plastik z recyklingu z powodzeniem wykorzystuje się do produkcji długopisów, gadżetów elektronicznych czy etui na telefony. Z recyklingowanego plastiku może powstać wiele różnorodnych produktów, w tym także opakowania, takie jak butelki na napoje, pojemniki na żywność, kanistry i inne opakowania. Włókna poliestrowe wykorzystuje się do produkcji odzieży, dywanów i wypełnień, a także krzeseł, stołów i elementów wyposażenia domu czy biura. Co ciekawe z przetworzonego plastiku produkuje się również różne materiały budowlane, takie jak panele podłogowe, płyty izolacyjne, komponenty konstrukcyjne. Z plastiku powstają także artykuły gospodarstwa domowego, czyli worki na śmieci, kosze, czy pojemniki do przechowywania. Plastik odzyskany to także doskonałe tworzywo do produkcji elementów samochodowych, takie jak zderzaki, panele karoserii, izolacje. Technologia recyklingu plastiku jest w nieustającej fazie rozwoju, więc lista produktów powstających z przetworzonych tworzyw sztucznych jest coraz dłuższa i bardziej zróżnicowana

Lista eko produktów, które idealnie się sprawdzą jako gadżety reklamowe

Jeśli pragniesz zainwestować w mądrą reklamę, która przyniesie korzyści nie tylko Tobie i Twojej firmie postaw na gadżety reklamowe, które powstały z ekologicznych, biodegradowalnych i recyklingowych materiałów. Lista tych produktów, jest długa, ale możesz zainspirować się tymi, które cieszą się największą popularnością, zarówno wśród reklamujących się firm, jak i odbiorców reklamy.

 1. Długopisy i ołówki
 2. Notatniki i notesy
 3. Teczki i segregatory
 4. Podkładki pod mysz
 5. Linijki
 6. Klipy do papieru i spinacze
 7. Pudełka na dokumenty i organizery na biurko
 8. Kubki na długopisy i inne pojemniki na przybory biurowe

 

 

Co zyskujesz, gdy się reklamujesz z EKO gadżetami

 • Wpływasz na budowanie pozytywnej opinii o Twojej firmie. Produkty ekologiczne niosą ze sobą pozytywne skojarzenia ze zrównoważonym rozwojem i odpowiedzialnym biznesem. Taka polityka marketingowa może przyciągnąć nowych klientów, którzy cenią sobie te same wartości.
 • Wyróżniasz się na tle konkurencji. Ekologiczne gadżety mogą pomóc firmie wyróżnić się na tle konkurencji.
 • Działasz zgodnie z obowiązującym prawem. Wiele krajów wprowadza restrykcyjne przepisy dotyczące produkcji i zużycia materiałów jednorazowego użytku. Gadżety ekologiczne są zgodne z tymi regulacjami, co sprawia, że firmy unikają ryzyka związanego z naruszeniem przepisów środowiskowych.
 • Inwestujesz w produkty długotrwałe. Gadżety ekologiczne, takie jak torby wielokrotnego użytku czy metalowe słomki, są zazwyczaj trwalsze niż ich tradycyjne odpowiedniki, co oznacza, że reklama na nich będzie widoczna przez dłuższy czas.
 • Wzbudzasz ciekawość. Innowacyjne i unikalne gadżety ekologiczne często przyciągają uwagę i stają się tematem rozmów, co naturalnie zwiększa zasięg promocji marki.
 • Jesteś odpowiedzialny społecznie. Firmy, które inwestują w ekologiczne gadżety reklamowe, często są postrzegane jako bardziej odpowiedzialne społecznie, co może budować lojalność klientów i zwiększać ich zaufanie do marki.
 • Wspierasz zrównoważony rozwój. Przedsiębiorstwa, które inwestują w ekologiczne gadżety, często przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju, redukując ilość odpadów i promując produkty, które można poddać recyklingowi lub które są biodegradowalne.
 • Budujesz wizerunek swojej firmy, jako odpowiedzialnej społecznie. Eko gadżety reklamowe pokazują, że marka bierze pod uwagę zrównoważony rozwój i środowisko naturalne, co przyciąga klientów o podobnych wartościach.
 • Realnie wpływasz na zaangażowanie klientów. Angażowanie odbiorców poprzez produkty, które odzwierciedlają ich osobiste przekonania ekologiczne, może zwiększyć ich gotowość do wspierania marki.

W dobie wzrastającej świadomości ekologicznej konsumentów, eko gadżety mogą przyciągnąć nowych klientów szukających zrównoważonych opcji zakupowych. Inwestycja w ekologiczne gadżety reklamowe jest więc nie tylko formą promocji, ale także wyrazem odpowiedzialności biznesowej i społecznej, co jest coraz bardziej cenione w dzisiejszym społeczeństwie.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Sprawdź koniecznie
Namiot pająk stałociśnieniowy 6x6m BEZ NADRUKU
Namiot pająk stałociśnieniowy 6x6m BEZ NADRUKU

9 335,70 zł

Cena regularna: 13 437,75 zł

Najniższa cena: 13 437,75 zł

7 590,00 zł

Cena regularna: 10 925,00 zł

Najniższa cena: 10 925,00 zł
szt.
SŁUPEK REKLAMOWY stałociśnieniowy 4,0 m
SŁUPEK REKLAMOWY stałociśnieniowy 4,0 m

2 398,50 zł

Cena regularna: 4 790,85 zł

Najniższa cena: 4 790,85 zł

1 950,00 zł

Cena regularna: 3 895,00 zł

Najniższa cena: 3 895,00 zł
szt.
SŁUPEK REKLAMOWY stałociśnieniowy 2,0 m
SŁUPEK REKLAMOWY stałociśnieniowy 2,0 m

1 230,00 zł

Cena regularna: 3 597,75 zł

Najniższa cena: 3 597,75 zł

1 000,00 zł

Cena regularna: 2 925,00 zł

Najniższa cena: 2 925,00 zł
szt.
SŁUPEK REKLAMOWY stałociśnieniowy 5,0 m
SŁUPEK REKLAMOWY stałociśnieniowy 5,0 m

3 628,50 zł

Cena regularna: 7 017,15 zł

Najniższa cena: 7 017,15 zł

2 950,00 zł

Cena regularna: 5 705,00 zł

Najniższa cena: 5 705,00 zł
szt.
SŁUPEK REKLAMOWY stałociśnieniowy 6,0 m
SŁUPEK REKLAMOWY stałociśnieniowy 6,0 m

4 305,00 zł

Cena regularna: 8 044,20 zł

Najniższa cena: 8 044,20 zł

3 500,00 zł

Cena regularna: 6 540,00 zł

Najniższa cena: 6 540,00 zł
szt.
Namiot pająk stałociśnieniowy 5x5 BEZ NADRUKU
Namiot pająk stałociśnieniowy 5x5 BEZ NADRUKU

7 367,70 zł

Cena regularna: 8 954,40 zł

Najniższa cena: 8 954,40 zł

5 990,00 zł

Cena regularna: 7 280,00 zł

Najniższa cena: 7 280,00 zł
szt.
Namiot pająk hermetyczny 4x4m BEZ NADRUKU
Namiot pająk hermetyczny 4x4m BEZ NADRUKU

6 260,70 zł

Cena regularna: 7 300,00 zł

Najniższa cena: 7 300,00 zł

5 090,00 zł

Cena regularna: 5 934,96 zł

Najniższa cena: 5 934,96 zł
szt.
SŁUPEK REKLAMOWY stałociśnieniowy 3,0 m Nadruk sublimacyjny Wysokiej jakości
SŁUPEK REKLAMOWY stałociśnieniowy 3,0 m Nadruk sublimacyjny Wysokiej jakości

1 783,50 zł

Cena regularna: 3 942,15 zł

Najniższa cena: 3 942,15 zł

1 450,00 zł

Cena regularna: 3 205,00 zł

Najniższa cena: 3 205,00 zł
szt.
SŁUPEK REKLAMOWY stałociśnieniowy 2,5 m
SŁUPEK REKLAMOWY stałociśnieniowy 2,5 m

1 537,50 zł

Cena regularna: 3 849,90 zł

Najniższa cena: 3 849,90 zł

1 250,00 zł

Cena regularna: 3 130,00 zł

Najniższa cena: 3 130,00 zł
szt.
Stoisko reklamowe PCV z wydrukiem, stoisko promocyjne
Stoisko reklamowe PCV z wydrukiem, stoisko promocyjne

650,00 zł

Cena regularna: 999,00 zł

Najniższa cena: 999,00 zł

528,46 zł

Cena regularna: 812,20 zł

Najniższa cena: 812,20 zł
szt.
Namiot pająk hermetyczny 7x7 BEZ NADRUKU
Namiot pająk hermetyczny 7x7 BEZ NADRUKU

13 468,50 zł

Cena regularna: 18 228,60 zł

Najniższa cena: 18 228,60 zł

10 950,00 zł

Cena regularna: 14 820,00 zł

Najniższa cena: 14 820,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl