Opisy kategorii w sklepie internetowym — daj się odnaleźć klientom i wyszukiwarkom

Opisy kategorii w sklepie internetowym — daj się odnaleźć klientom i wyszukiwarkom

Opisy kategorii w sklepie internetowym często są zaniedbywane przez właścicieli e-commerce, którzy poświęcają najwięcej uwagi opisom produktów. Niestety nie zawsze są one prawidłowo napisane. Lakoniczne treści nie zachęcają do sprzedaży, a brak tekstów, które charakteryzują całą gamę produktów, sprawia, że strona www znajduje się w ogonie rankingu wyszukiwarki. Tym samym zyski firmy zostają skutecznie obniżone. Daj się zatem odnaleźć klientom i zaproś do siebie boty.

Opis kategorii powinien przedstawiać główne funkcjonalności całej kategorii artykułów oraz korzyści płynące z ich użytkowania. Dzięki temu klienci weryfikują swoje potrzeby i dążą do tego, by ich życie stało się łatwiejsze. W rezultacie częściej sięgają do swoich kieszeni, ponieważ chcą spełnić swoje ambicje. Treści publikowane w tym miejscu muszą odsłaniać prawdziwe motywacje potencjalnych klientów, a także prowadzić ich przez całą ścieżkę zakupową. Tylko w ten sposób podejmą satysfakcjonującą decyzję.

Spis treści:

  1. Czym różnią się opisy kategorii w sklepie internetowym od opisów produktów?
  2. Gdzie najlepiej umieścić opisy kategorii, by w 100% spełniły swoją funkcję?
  3. Opisy kategorii przyciągną do Ciebie potencjalnych klientów i algorytmy
  4. Niepoprawne opisy kategorii szkodzą Twojemu sklepowi
  5. Podsumowanie: Opisy kategorii w sklepie internetowym — daj się odnaleźć klientom i wyszukiwarkom

 

Czym różnią się opisy kategorii w sklepie internetowym od opisów produktów?

Przemyślane opisy produktów mają o wiele większą moc sprzedażową niż opisy kategorii. Wskazują bowiem zalety płynące z zakupu konkretnego towaru. Dzięki nim można dopasować artykuł, który najlepiej odpowiada indywidualnym potrzebom. Fakt ten nie oznacza jednak, że prezentacja całej kategorii jest zbędna. Z jej pomocą możesz zaprosić konsumentów do wyruszenia w niezwykłą podróż.

Opis kategorii może stać się ważnym źródłem informacji dla osób odwiedzających Twój sklep online. Tu możesz zaznajomić ich z Twoim asortymentem, rozwiać wątpliwości, a także skłonić do refleksji lub wzbudzić zainteresowanie. W ten sposób zachęcisz ich do zapoznania się z Twoją szczegółową ofertą.

Gdzie najlepiej umieścić opisy kategorii, by w 100% spełniły swoją funkcję?

W tym wypadku nie ma jednoznacznych wytycznych. Każdy specjalista od SEO, zarówno copywriter, jak i pozycjoner mogą Ci wskazać inną wizję. Mówi się, że istotny jest tu cel. Treści tworzone jedynie na potrzeby wyszukiwarek powinno się umieszczać na dole, a teksty zawierające wskazówki na górze. Niektóre opisy łączą jednak w sobie obie funkcje. Mimo to, wiele osób umieszcza je na dole, by nie zniechęcić odbiorców dużym blokiem tekstu. Odwiedzając wybraną kategorię, najpierw zobaczysz listę produktów, a potem opis.

Opisy kategorii przyciągną do Ciebie potencjalnych klientów i algorytmy

Dobrze przygotowany opis kategorii przyciąga uwagę potencjalnych klientów, a także robotów. Z jednej strony tekst wzbudza zainteresowania, zbija obiekcja i zachęca do wykonania kolejnego kroku, z drugiej wskazuje botom, że strona www jest godna zaufania. Systematycznie dopisywane treści sprawiają, że algorytmy coraz częściej odwiedzają witrynę oraz oceniają ją wyżej w swoim rankingu. Po czasie serwis trafia na pierwszą stronę, a zyski ze sprzedaży rosną. Należy pamiętać, że pozycjonowanie e-sklepu to proces. Nic nie dzieje się od razu. Aby osiągnąć pożądane rezultaty, trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Niepoprawne opisy kategorii szkodzą Twojemu sklepowi

Jeśli tworzysz samodzielnie treści przeznaczone do Twojego e-commerce, nie możesz pójść na łatwiznę. Źle przygotowane teksty poważnie Ci zaszkodzą. Obniżą pozycję Twojego sklepu. W najgorszym przypadku Twoja strona może zostać zbanowana. Algorytmy nałożą na nią filtry, a Ty najprawdopodobniej będziesz się martwił, że sprzedaż drastycznie spadła. Nie będziesz świadom tego, że strona www stała się niewidoczna dla użytkowników.

Zrób wszystko, by tego uniknąć. Znajdź pozycjonera oraz copywritera, którzy zaprowadzą Cię na sam szczyt. Możesz w tym celu skorzystać z agencji lub freelancerów. Spora część wolnych strzelców współpracuje z innymi specjalistami. Dzięki temu oferują swoim klientom kompleksową usługę w atrakcyjnej cenie.  Sam zdecyduj, z kim chcesz pracować.

Podsumowanie: Opisy kategorii w sklepie internetowym — daj się odnaleźć klientom i wyszukiwarkom

Opisy kategorii w sklepie internetowym ułatwiają przedsiębiorcom dotarcie do większego grona grupy docelowej. Dzięki nim strona internetowa jest wyżej oceniana w rankingu, a marka staje się bardziej rozpoznawalna. Zakorzenia się powoli w podświadomości potencjalnych klientów. Dobrze przemyślane i zoptymalizowane pod kątem SEO teksty, prowadzą konsumentów przez całą ścieżkę zakupową oraz doprowadzają ich do finału, jakim jest dokonanie transakcji.

Jeśli chciałbyś uzyskać poradę lub poszukujesz doświadczonego copywritera do współpracy, skontaktuj się z nami. Zrobimy wszystko, aby Ci pomóc rozwinąć Twój sklep internetowy. Nie czekaj, aż wyprzedzi Cię konkurencja. Zacznij działać już dziś. Wyślij wiadomość.

[product id="1736, 1737"]

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Nowości
Trybunka reklamowa owal  z półką 91 x 46 x 93 cm
Trybunka reklamowa owal z półką 91 x 46 x 93 cm

979,00 zł

795,93 zł

szt.
Krzesło do stołu koktajlowego - białe
Krzesło do stołu koktajlowego - białe

180,00 zł

146,34 zł

szt.
Stojak na ulotki A3  MONTANA w walizce transportowej
Stojak na ulotki A3 MONTANA w walizce transportowej

610,00 zł

495,93 zł

szt.
Stojak na ulotki A3  MONTANA w torbie transportowej
Stojak na ulotki A3 MONTANA w torbie transportowej

590,00 zł

479,67 zł

szt.
Lada STANDARD PCV z płytą meblową Wydruk na folii z laminatem
Lada STANDARD PCV z płytą meblową Wydruk na folii z laminatem

2 700,00 zł

2 195,12 zł

szt.
Lada SMART z oświetleniem LED poszycie tekstylne Backlite
Lada SMART z oświetleniem LED poszycie tekstylne Backlite

2 800,00 zł

2 276,42 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl