Czy klasyczna reklama drukowana jeszcze się opłaca?

Czy klasyczna reklama drukowana jeszcze się opłaca?

W dzisiejszych czasach spora część społeczeństwa świetnie porusza się w Internecie. Wielu konsumentów przegląda oferty i poszukuje najkorzystniejszych rozwiązań dla siebie właśnie w sieci. E-commerce rośnie w potęgę. Zjawisko to przyspieszyła jeszcze pandemia koronawirusa, która przyczyniła się do lock downu, prawie na całym świecie. Zastanówmy się, czy klasyczna reklama drukowana jeszcze się opłaca?

Ulotki, kalendarze, wizytówki i katalogi... Czy te działania mają jeszcze sens? A może druk jest już passé? Choć wiele działań marketingowo-sprzedażowych prowadzi się obecnie w Internecie, to wydaje się, że papierowa reklama nadal jest aktualna.

Potężne sieci handlowe, które prowadzą swoją działalność w wielu krajach, nadal inwestują w reklamę drukowaną. Dzięki temu trafiają do większej ilości odbiorców. Jeśli do tej pory nie poświęcałeś zbytniej uwagi na prowadzenie biznesu w sieci, nie rezygnuj z tradycyjnych form reklamy.

Atrakcyjne ulotki zwiększą Twoje dochody

Jaką przewagę ma ulotka nad newsletterem lub mailem? Dłużej zostaje w pamięci. Sporo osób nie otwiera ofert elektronicznych. Niektóre z nich od razu trafiają do spamu. Nawet jeśli ktoś zada sobie trud, by przeczytać wiadomość, najczęściej szybko o niej zapomina. Podobnie jest z banerem znajdującym się na sklepie internetowym. Zobaczą go tylko ci, którzy odwiedzą Twoją witrynę.

W odróżnieniu od nich papierowa ulotka przyciąga swój wzrok intensywnością i bogactwem kolorów. Można ją dotknąć, a nawet poczuć. W ten sposób angażujesz większą ilość zmysłów niż za pomocą reklamy w Internecie. Naukowcy podkreślają, że reklama, która oddziałuje na więcej niż jeden zmysł, jest bardziej skuteczna. Pamiętaj o tym, gdy kolejny raz będziesz rozważać rezygnację z tej formy promocji. Odbiorca, który nie skorzysta z Twojej propozycji, może przekazać ulotkę innym.

Drukowana reklama ciekawy sposób na budowanie relacji z partnerami biznesowymi

Kalendarz lub notes z logo to funkcjonalny podarunek dla Twoich partnerów biznesowych. Dzięki agendzie mogą lepiej zadbać o swoją organizację. Zanotują w nim ważne wydarzenia, pomysły, a także zabiorą ją ze sobą na spotkania. W ten sposób będą promować Twoją markę w różnych miejscach.

Praktyczny podarunek sprawi ogromną radość pracownikom firm, z którymi współpracujesz. Na ich twarzach pojawi się uśmiech. Miły gest pozytywnie wpłynie na Twój wizerunek. W ten sposób Wasza relacja stanie się silniejsza. Do kalendarza możesz dołączyć słodycze reklamowe, które osłodzą życie.

Podsumowanie: Czy klasyczna reklama drukowana jeszcze się opłaca?

Ulotki to świetne narzędzie do promowanie biznesu. Możesz je wykorzystać podczas targów branżowych, włożyć do paczki, jeśli prowadzisz sprzedaż wysyłkową lub rozdawać na ulicy. Kolorowa grafika, przyjemny w dotyku papier oraz chwytliwy slogan mają ogromną moc. Skutecznie oddziałują na umysł konsumentów i zakorzeniają markę w podświadomości.

Kalendarze i notesy z Twoim logo możesz wręczyć swoim stałym klientom oraz partnerom biznesowym, aby przypomnieć im o sobie. Dołącz do nich coś słodkiego. W ten sposób  wzmocnisz łączącą Was więź i zachęcisz do podjęcia kolejnych działań.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Nowości
Stół cateringowy 180 x 74 cm CZARNY stół bankietowy
Stół cateringowy 180 x 74 cm CZARNY stół bankietowy
399,00 zł 324,39 zł
szt.
ROLL-UP z wydrukiem FOTOGRAFICZNYM blockout 100 x 200 cm
ROLL-UP z wydrukiem FOTOGRAFICZNYM blockout 100 x 200 cm
219,00 zł 178,05 zł
szt.
Biały obrus do stołu okrągłego Ø 80 cm
Biały obrus do stołu okrągłego Ø 80 cm
119,00 zł 96,75 zł
kpl
Czarny obrus do stołu okrągłego Ø 80 cm
Czarny obrus do stołu okrągłego Ø 80 cm
119,00 zł 96,75 zł
kpl
Czarny obrus do stołu cateringowego okrągłego Ø 122
Czarny obrus do stołu cateringowego okrągłego Ø 122
139,00 zł 113,01 zł
kpl
Biały obrus do stołu cateringowego okrągłego Ø 122
Biały obrus do stołu cateringowego okrągłego Ø 122
139,00 zł 113,01 zł
kpl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl